WFOŚiGW w Toruniu - wfosigw.torun.pl

naglowek.png b41cf89dce627975f818267163950d91
top news mstr galp newsletter mapa_strony kontakt
Opcje zaawansowane
Aktualności
Centra Edukacji Ekologicznej w województwie Kujawsko-Pomorskim.

  

Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji   Ekologicznej 

Centrum   prowadzi ośrodek edukacji ekologicznej od 1 maja 2012 roku. Na terenie   ośrodka odbywają się zajęcia dydaktyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób   dorosłych. Tematyka warsztatów swoim zakresem obejmuje szeroko pojętą   przyrodę – od ochrony środowiska i ekologii, przez ekosystemy, botanikę i   zoologię. Centrum organizuje również plenerowe warsztaty i wystawy malarskie,   fotograficzne, rzeźbiarskie i muzyczne, w ramach których istnieje możliwość   obserwacji miejscowej fauny i flory. Dla nauczycieli przyrody i biologii   prowadzone są warsztaty metodyczne, które pozwalają na podniesienie   kwalifikacji. W swojej ofercie edukacyjnej Kujawsko-Pomorskie Centrum   Edukacji Ekologicznej posiada również kursy z zakresu ochrony i kształtowania   środowiska. Ośrodek wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia   obserwacji laboratoryjnych i zajęć plenerowych, posiada zaplecze hotelowe,   sale konferencyjne jest w pełni dostoswany do potrzeb osób niepełnosprawnych   oraz stanowi świetną bazę do organizacji „zielonych szkół” dla dzieci i   młodzieży szkolnej.

Kontakt:

ul. Gdańska 173-175
  85-674 Bydgoszcz

tel./fax.52-328-00-01

e-mail: 
 

        

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej   w Funce

Harcerskie   Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się w Borach Tucholskich na skarpie   Jeziora Charzykowskiego. Celem działalności HCEE, zwanego potocznie Funką,   jest szeroko pojęta edukacji ekologiczna. Dzięki prowadzonym w Funce   warsztatom i zajęciom ekologicznym systematycznie podnoszony jest poziom   wiedzy oraz świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Na terenie   obiektu znajdują się różnorodne pomniki przyrody, które poznawać można dzięki   ścieżkom dydaktycznym. HCEE słynie z organizacji biwaków ekologicznych, "Zielonych Szkół"   podczas których istnieje możliwość pogłębienia i urozmaicenia wiedzy   teoretycznej zdobywanej w szkołach. Ta forma edukacji ekologicznej pozwala na   obserwację różnorodnego świata roślin i zwierząt, poznanie i zrozumienie   zależności między elementami ekosystemów a działalnością człowieka oraz   rozbudza poczucie współodpowiedzialności za stan otaczającej nas przyrody. Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce posiada również wieloletnią tradycję żeglarską. Latem organizowane są obozy przyrodnicze, ornitologiczne, żeglarskie i wędrowne. Ośrodek posiada bazę noclegową dla ponad 500 osób - od namiotów, po domki z łazienkami - kilkanaście świetlic z sal zajęciowych, stołówkę, przystań wodną z portem jachtowym i hangarem.

Kontakt:

89-606   Charzykowy

Tel. 609-483-282 oraz 52-322-73-79

e-mail:   '); //]]>

 

       

Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej   w Przysieku Sp. z o.o.

Regionalny Ośrodek Edukacji   Ekologicznej w Przysieku prowadzi działalność w zakresie edukacji   ekologicznej dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Górznie.   Ośrodek oferuje szeroką i urozmaiconą ofertę edukacyjną,  przepełnioną warsztatami o różnorodnej   tematyce. Pobyt w Ośrodku to jednak nie tylko konferencje i wykłady, to   przede wszystkim obcowanie z przyrodą, poznawanie jej tajemnic i nauka   wrażliwości na jej piękno. Na terenie Ośrodka znajdują się ścieżki   edukacyjne, pozwalające na poznanie świata fauny i flory   Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, historii Górzna oraz form   ochrony przyrody w Polsce. Niewątpliwą atrakcją są nocne wyprawy do lasu,   podczas których dzieci i młodzież uczą się orientacji w terenie oraz   posługiwania się mapą i kompasem, przy okazji zdobywając wiedzę o wybranych   gatunkach zwierząt i roślin.

Kontakt:

Przysiek, ul. Parkowa   2

87-134 Zławieś Wielka

tel./fax (56) 4989265

e-mail:
   

 

 

       

Centrum Edukacji   Ekologicznej w Grudziądzu

Centrum edukacji ekologicznej w   Grudziądzu prowadzi warsztaty ekologiczne w formie pogadanek, prezentacji   oraz pikników i rajdów przyrodniczych dla lokalnych dzieci i młodzieży   szkolnej. Celem prowadzonych zajęć jest kształtowanie wiedzy, rozwijanie przyrodniczych   umiejętności teoretycznych i praktycznych oraz rozwijanie wrażliwości i   motywacji do działania na rzecz ochrony środowiska. W ramach prowadzonych   zajęć uczestnicy mogą korzystać z sal wyposażonych w eksponaty zwierząt,   interaktywne tablice, przyrządy badawcze oraz sprzęt komputerowy. Rajdy i   pikniki organizowane są między innymi na ścieżkach edukacyjnych, w kwaterze   danieli oraz stacjach edukacyjnych. Do zadań centrum należy również   informowanie społeczeństwa o stanie lokalnego środowiska przyrodniczego,   organizowanie działań służących jego poprawie oraz rozbudzanie   zainteresowania wśród społeczeństwa miasta i okolic tematyką ochrony   przyrody.

Kontakt:

ul. Nad Torem 1

86-300 Grudziądz

tel. 56/46-56-200

e-mail: 
 

       

Zielona Szkoła w Goreniu Dużym

Zielona Szkoła” w Goreniu Dużym znajduje   się w centralnej części Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Ten   nowoczesny ośrodek dydaktyczny stanowi jedną z atrakcji kujawsko-pomorskiej   gminy Baruchowo. Zielona Szkoła znajduje się w bliskim sąsiedztwie jezior   Goreńskiego i Skrzyneckiego, co sprzyja zainteresowaniu turystów, chcących   połączyć aktywny wypoczynek z edukacją ekologiczną. Zielona Szkoła w Goreniu   Dużym organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży zarówno w ośrodku, jak i w   terenie, wykorzystując ich bogactwo przyrodnicze i atrakcyjny krajobraz.  Ponadto przebywając na terenie Zielonej   Szkoły można wziąć udział w warsztatach z rzeźbienia oraz zajęciach z   ornitologiem i zoologiem. Celem działalności ośrodka jest popularyzacja   ekologicznego stylu życia wśród mieszkańców naszego województwa oraz   wprowadzenie ekologicznych nawyków do ich codziennego życia. „Zielona Szkoła”   posiada nowoczesny sprzęt multimedialny, jak również sprzęt terenowy,   przydatny przy prowadzeniu warsztatów.

Kontakt:

Goreń Duży 37,

87–821 Baruchowo

tel. (54)   284-16-16, 
  tel. kom. 606 884 944

          

Włocławskie Centrum   Edukacji Ekologicznej 

 

Włocławskie   Centrum Edukacji Ekologicznej powstało   jako związek stowarzyszeń 14 lipca 1997 roku, a działalność edukacyjną rozpoczęło   z początkiem roku 1998. Wówczas działalność Centrum polegała głównie na   koordynacji działań związanych z edukacją ekologiczną. Obecnie Centrum   prowadzi warsztaty i prelekcje, organizuje i koordynuje programy ekologiczne,   starając się popularyzować zagadnienia związane z ochroną środowiska i   światem przyrody wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w każdym   wieku – od przedszkolaka do seniora. WCEE dysponuje salą   dydaktyczno-konferencyjną wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz   bogato wyposażoną biblioteką, stanowiącą cenne źródło wiedzy dla mieszkańców   Włocławka i okolic.

Kontakt:

ul. Komunalna 4

87-800 Włocławek

tel. 54 232 76 82

e-mail:  

       


  Stowarzyszenie  ,,Tilia"

Stowarzyszenie    ,,Tilia" jest organizacją pozarządową istniejącą od 1995 roku, która   angażuje się w działania popularyzujące zagadnienia z zakresu ochrony   przyrody.  Stowarzyszenie prowadzi   szereg kampanii i programów edukacyjnych, w ramach których odbywają się   interesujące akcje promujące zachowania proekologiczne, konkursy dla dzieci i   młodzieży szkolnej, warsztaty i prelekcje. Stowarzyszenie prowadzi Szkołę   Leśną na Barbarce, która od lat jest toruńskim ośrodkiem edukacji   ekologicznej i rekreacji. „Tilia” realizuje również programy edukacyjne na   terenie województwa mazurskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. Ponadto   „Tilia” prowadzi warsztaty dla nauczycieli i spotkania o tematyce   ekologicznej dla osób dorosłych. Celem działalności „Tilii”, niezmiennie od   ponad 20 lat, pozostaje podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie   właściwych postaw oraz przeciwdziałanie postępującej degradacji zasobów   przyrodniczych naszego kraju.

Kontakt:

ul. Przysiecka 13

87-100 Toruń

tel/fax. /56/6576085

e-mail: 

 

       

Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiego   Przedsiębiorstwa Oczyszczania EcoKid

 

Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiego   Przedsiębiorstwa Oczyszczania EcoKid powstało w ramach projektu   współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w   ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego   na lata 2007 – 2013. Głównym celem projektu jest zachowanie potencjału środowiskowego   regionu poprzez aktywną edukację ekologiczną dzieci i młodzieży.

W ramach   przedsięwzięcia zaadaptowano salę dydaktyczną w budynku sortowni ZUOK oraz   utworzono ścieżkę edukacyjną na zrekultywowanym Miejskim Składowisku   Odpadów. Ścieżka ekologiczna przebiega na długości 2 km i składa się   z 10 tablic edukacyjnych i 2 gier terenowych, a zawarte na nich   informacje, schematy i zdjęcia pozwalają zrozumieć zasady i cele   współczesnej gospodarki odpadami.

Kontakt:

ul. Kociewska 47/53

87-100 Toruń

tel/fax. /56/ 610   80 05

e-mail:   

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Toruniu
ul. Fredry 8, 87-100 Toruń
(56) 62 12 300
tel.:
(56) 62 12 302
fax:
wfosigw@wfosigw.torun.pl
e-mail:
956-12-23-682
NIP:
341191740
REGON:
zobacz na mapie
RSS Newsletter Mapa strony
BANEREK 18.09.jpg 2e9ea6bf584235ef64b537d5885a5132
BANEREK DOK POM.jpg 19adac1803775afac6358ca053bdfd5c
PROGRAMY BANEREK 2019_1.jpg 99c51138f3d8c67c279b3148c4455dde
NEWSLETTER.jpg 94f985dd60144a682fbd91d5203cbc25
RODO.jpg 7675e843ecb067ef9bbf34bfe80cca45