WFOŚiGW w Toruniu - wfosigw.torun.pl

naglowek.png 7b51c0bb20f8d3c8429666f2ca5f298b
top news mstr galp newsletter mapa_strony kontakt
Opcje zaawansowane
Aktualności
Strażacy w Inowrocławiu mają nowe wozy

Klucze do dwóch nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 2 mln złotych odebrali dziś z strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Auta przekazali poseł Ewa Kozanecka, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Wojewódzki PSP w Toruniu gen. Janusz Halak i prezes WFOŚiGW Ireneusz Stachowiak.

- Kolejne dwa wozy zasilą w tym roku jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu i będą służyły mieszkańcom powiatu inowrocławskiego. Gratulacje! Dziękuję Pani poseł Ewie Kozaneckiej za tę poprawkę do budżetu, bez której nie byłoby środków na pojazdy w tej i innych jednostkach. Dziękuję także Ireneuszowi Stachowiakowi – prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu za przekazanie środków na wsparcie Państwowej Straży Pożarnej, które umożliwiło zakup tych aut – podkreślał na uroczystości wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Do inowrocławskiej jednostki trafił jeden średni wóz ratowniczo gaśniczy o wartości 944 tys. zł, który został sfinansowany dzięki poprawkom sejmowym do budżetu (480 tys. zł), o które zabiegała poseł Ewa Kozanecka oraz środkom (ponad 400 tys. zł) przekazanym przez WFOŚiGW z prezesem Ireneuszem Stachowiakiem na czele. Zakup auta kwotą 55 tys. zł wsparła Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu.

Drugi, ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy o wartości 1,2 mln zł został w całości sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego.

- Gdyby nie to, że mamy premiera Mateusza Morawieckiego, myślę, że dziś nie świętowalibyśmy przekazania dwóch nowych pojazdów. Dzięki Wam Polacy czują się bezpiecznie, to Wy ratujecie zdrowie, życie i mienie Polaków – mówiła poseł Ewa Kozanecka.

Na uroczystym przekazaniu i poświęceniu samochodów w Inowrocławiu obecny był prezes WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

- Cieszę się, że mogłem dołożyć skromną cegiełkę do tego samochodu, który ma przecież służyć poprawie bezpieczeństwa w naszym powiecie i poprawie jakości waszej pracy – powiedział.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Janusz Halak zwrócił uwagę na dwa warunki, które musza być spełnione, aby strażaków móc uznawać za nowoczesną służbę ratowniczą.

- Pierwszy, to profesjonalnie wyszkoleni, przygotowani do zadań i zaangażowani strażacy, ale drugi warunek to nowoczesny sprzęt, który jest naszym narzędziem wykonywania służby. Dlatego przekazanie dzisiaj tych dwóch samochodów za kwotę ponad 2 mln złotych to wielkie wydarzenie i zaszczyt – tłumaczył.

Uroczystość była okazją do nagrodzenia wyróżniających się strażaków. Dwóch funkcjonariuszy otrzymało nagrody pieniężne od Komendanta Głównego PSP za wzorowe wykonywanie obowiązków, kolejnych ośmiu wyróżnił Komendant Powiatowy PSP w Inowrocławiu, st. bryg. Andrzej Stachowicz.

Materiały Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.  

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Toruniu
ul. Fredry 8, 87-100 Toruń
(56) 62 12 300
tel.:
(56) 62 12 302
fax:
wfosigw@wfosigw.torun.pl
e-mail:
956-12-23-682
NIP:
341191740
REGON:
zobacz na mapie
RSS Newsletter Mapa strony
BANEREK 18.09.jpg 120101ddc5d1fd8fd2ae97b421c18d1c
NEWSLETTER.jpg 62362e3ecfb9502e126b2c91ae53eedd
RODO.jpg 2b0d1b627051d3fbbf4b0c052a2c1310