Jednym z celów Projektu Doradztwa jest wyszkolenie osób, które docelowo mogłyby pełnić rolę tzw. energetyka gminnego.
Szkolenia zostaną podzielone na cykle, podczas których omówione zostaną zagadnienia merytoryczne dotyczące m.in. efektywności energetycznej w budownictwie i ciepłownictwie, poprawy jakości powietrza (w tym transport niskoemisyjny), oświetlenia ulicznego, kogeneracji, przebiegu procesu inwestycyjnego, odnawialnych źródeł energii (w tym magazyny energii), Planów Gospodarki Niskoemisyjnej oraz klastrów energii.
Prowadzącymi szkolenia będą doradcy energetyczni, posiadający wiedzę i kompetencje w poszczególnych obszarach tematycznych. Słuchacze zostaną wyposażeni w materiały szkoleniowe, m.in. w Poradnik dla Energetyków Gminnych, będący obszernym kompendium omawianych zagadnień.
Możliwość przystąpienia do szkolenia jest uwarunkowana uzyskaniem przez uczestnika szkolenia rekomendacji podmiotu, który jest zainteresowany utworzeniem stanowiska energetyka gminnego (wójta, burmistrza, prezydenta miasta, itd.).
Rekomendujemy następujący profil potencjalnego kandydata: wykształcenie techniczne, znajomość rynku lokalnego (zasobów własnych gminy dot. m.in.: zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną, gaz ziemny).
Szkolenia będą bezpłatne a liczba dostępnych miejsc ograniczona.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniach zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie sukcesywnie będziemy informować o rozpoczęcia naboru kandydatów oraz terminach samych szkoleń.